پورتال مخابرات منطقه ایلام

news_title

نخستین کارگاه آموزشی آشنائی با خدمات IPTV برگزار شد

css

 

دسترسی به شبکه های اطلاع رسانی ، حضور مجازی در کلاس های آموزشی ، دریافت انواع خدمات بانکی ، مطبوعاتی، پزشکی ، بیمه و جا به جایی زمان در پخش برنامه های تلویزیونی ، تنها بخشی از انواع خدماتی است که از طریق زیر ساخت های مخابراتی و پروژه ی IPTV قابل دریافت است .
 
مجری طرح IPTV شرکت مخابرات ایران ، با بیان مطلب فوق و اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه و عملیاتی شدن نهایی این طرح افزود : پس از انعقاد قرارداد با شرکت تکتا به نمایندگی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، که مسؤولیت تولید محتوا را به عهده دارد ، مقرر شد ، برای توسعه این خدمات به تمامی شرکت های مخابراتی استان ها و آشنائی مدیران و کارشناسان با مبانی نظری و فنی IPTV کارگاهی آموزشی برگزار شود .
 
مهندس صابری وند تصریح کرد : در این کارگاه آموزشی ، که با حضور نمایندگان شرکت تکتا و مدیران و کارشناسان مخابرات استانهای تهران ، آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی وکارشناسان حوزه ی معاونت IT مخابرات ایران و مرکز توسعه ی فنآوری اطلاعات تشکیل شد ، شرکت کنندگان از تجهیزات و سامانه های Headend نصب شده در سایت صدا و سیما بازدید کردند.
مشاور مدیر عامل و مجری طرح IPTV در ادامه گفت : در یک نشست فنی، کارشناسان دو شرکت هواوی و ZTE، که تجهیزاتی را به صورت پایلوت در برخ مناطق نصب کرده بودند ، گزارش فنی مفصلی از توانمند ی های IPTV ارائه کردند و در نهایت توافقاتی برای راه اندازی سریع این سرویس در 2 استان صورت گرفت . 
گفتنی ست : خدمات قابل ارایه از طریق IPTV عبارتند از :
 
پخش شبکه های تلویزیونی Live TV
این رسانه به شما کمک می کند تا تمامی شبکه های تلویزیونی مورد علاقه را مشاهده کنید. اگر دوست داشتید آن را متوقف و در زمان دلخواه تماشا کنید .
 
جابجایی زمان Time Shift
با این ویژگی می توانید برنامه هایی را که زمان دیدن آنها سپری شده است ، مجدداً دستور نمایش دهید. از آنجایی که سیستم بطور خودکار برنامه ها را ذخیره می کند کاربران قادر خواهند بود تا به برنامه هایی که فرصت دیدن آنها را نداشته اند دسترسی مجدد یابند. شما می توانید برنامه های پخش شده را تا هفت روز قبل انتخاب و تماشا کنید.
 
برنامه تلویزیونی درخواستی Catch-Up TV
با Catch-up TV کاربران می توانند برنامه هایی را که ممکن است از دست داده اند را تماشا کنند. از آنجاییکه سیستم بطور خودکار برنامه ها را ذخیره می کند آنها کاربران می¬توانند به برنامه هایی که از دست داده اند دسترسی داشته باشند.
 
ضبط شخصی برنامه PVR
با ضبط ویدئوی شخصی (PVR) ، کاربران می توانند برنامه های مورد علاقه شان را ضبط و در فرصت مناسب تماشا کنند.
 
خرید تلویزیونی TV Shopping
از طریق شبکه منحصر بفرد خرید تلویزیونی ، کاربران می¬توانند خریدشان را از بین سبد محصولات بسیار متنوع انتخاب و از طریق تلویزیون خریداری کنند.
 
پرداخت لحظه ای iPPV
با ویژگی پرداخت لحظه ای هر تماشا (iPPV) مشترکان می توانند برنامه خاصی از کانال را تماشا کنند حتی اگر مشترک آن کانال نباشند. کاربران می توانند از ویژگی این سرویس برای خرید و استفاده تنها برای برنامه انتخاب شده هزینه بپردازند.
 
نظارت والدین Control Parental
با استفاده از رسانه شیما می توان برنامه های ارائه شده را مدیریت کرد. برای مثال برخی فیلمها برای کودکان مناسب نیست ، در صورت نیاز می توانید دسترسی آنان را مدیریت کنید.
 
خدمات پزشکی Health TV
اطلاعات بهداشتی ، پزشکی و درمانی : شما میتوانید با استفاده از این امکان با جدیدترین اخبار پزشکی ، درمانی و یافته های روز دنیا درباره سلامتی آشنا شوید.
 
خرید بلیط TV Ticketing
ارایه انواع بلیط های مسافرتی ، سینما و تئاتر ، مراکز ورزشی و تفریحی و ...
 
خدمات کتابخانه ای TV Library
دسترسی به کلیه کتابخانه ها ، دایرتالمعارف ها و بنگاه های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع .
 
دنیای تصویر و صدا VOD & AOD
می توانید فیلم ، سریال ، موسیقی و دیگر محصولات صوتی و تصویری مورد علاقه را از پیشخوان این رسانه انتخاب و مشاهده کنید.
 
اطلاع رسانی Walled Garden
رسانه شیما ، سرویس های اطلاع رسانی ارزشمند دیگری نیز که شامل دسترسی به آخرین اطلاعات آب و هوایی ، ترافیک ، ورزش ، خبر و ... می شود را برای مشترکان بر روی صفحه تلویزیون فراهم می کند.
 
پنجره کودک Channel Themathic
ایجاد و ارائه بسته های موضوعی همچون کودک ، نوجوان ، خانواده ، فیلم ، سریال و ... براساس نظر شما ، از جمله امکانات ویژه ای است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 
بازی Game TV
از میان بازی های جذاب پیشنهادی ، می توانید بازی مورد علاقه خود را انتخاب و بصورت انفرادی ، چند نفره و یا گروهی بازی کنید. شما جذابیت این بازی ها را بصورت شبکه ای با خانواده بزرگ اعضای شیما تجربه خواهید کرد.
 
تصویر در تصویر PIP
با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر (PIP) ، مشترکان می توانند همزمان دو شبکه را تماشا کنند. یک برنامه در کل صفحه و برنامه دیگر در صفحه کوچکتر.
 
پنجره آموزشی TV Learning
از جمله مسائل آموزشی تعامل دوسویه با دانشجو است که شبکه با امکاناتی نو به شما کمک می کند بدون صرف زمان در کلاس حاضر شده و امتحان خود را برگزار کنید.
 
خدمات بانکی TV Banking
دسترسی به کلیه خدمات بانکداری الکترونیک همچون انتقال وجه خرید کالا و خدمات ، پرداخت قبوض ، دریافت صورتحساب و ... از طریق رسانه شیما .
 
 
خدمات مطبوعاتی TV Newspaper
دسترسی به کلیه کتابخانه ها ، دایرتالمعارف ها و بنگاه های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع.
 
خدمات آگهی ، نیازمندی ها TV Yellow Page
دسترسی به اطلاعات مربوط به آگهی با موضوعات مختلفی چون بیمه ، خودرو ، لوازم خانگی ، فناوری اطلاعات ، ساختمان ، آموزشگاه و ...
قابل ذکر است ، رسانه شیما ، نخستین تلویزیون تعاملی ست که شرکت مخابرات استان تهران با شماره 3838 آن را پشتیبانی خواهد کرد . 
روابط عمومی شرکت مخابرات استان ایلام
تاربخ ارسال خبر : 1390-10-27



-->

v

نظر شما در مورد سایت چیست ؟



v

بازدید امروز : 262
بازدید دیروز : 2127
بازدید کل : 1915830
افراد آنلاین: نفر 4