پورتال مخابرات منطقه ایلام

news_title

مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) درشرکت مخابرات استان ایلام برگزار شد

css

مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور علاقه مندان و ارادتمندان امام راحل با برگزاری سخنرانی و سوگواری وعزاداری  در شرکت مخابرات استان ایلام برگزار شد.
امام جماعت این شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) فرمودند : زهد و سلوک امام خمینی را سرمایه اصلی انقلاب اسلامی و منشاء همه دستاوردهای کشور دانست.ایشان در ادامه سخنان خود بر نقش امام راحل(ره) در بیداری ملتها و آگاه سازی آنها نسبت به حقوقشان برای بازپس گرفتن آن از استعمارگران تاکید کردند.

وی تاکید کرد : دستیابی به فناوری هسته ای برای اهداف مسالمت آمیز حق کشورهای اسلامی است .

وی همچنین  خواستار عاری شدن منطقه خاورمیانه از سلاحهای هسته ای شد و بر حق کشورها برای داشتن فناوری هسته ای برای اهداف صلح آمیز تاکید کرد.   
"مهندس باقری مدیر عامل شرکت مخابرات، طی سخنانی در این مراسم به بیان برخی از فضیلت‌های امام راحل پرداخت .
مهندس باقری  با اشاره به همزمانی سالگرد ارتحال امام راحل با سیزدهم رجب، به برخی مشترکات امام خمینی(ره) و جد بزرگوار ایشان حضرت علی(ع) اشاره کرده و یکی ازمهم‌ترین تشابهات آنها را خدا محوری امام راحل دانستند ..
مهندس باقری جمع بودن صفاتی چون انقلابی بودن، مبارزه و شجاعت در کنار صفاتی چون ذوق هنری، لطافت طبع و آرامش عرفانی در امام خمینی(ره) را حکایت از اتصال وی به چشمه لایزال الهی و چند بعدی بودن این عالم ربانی دانست.
ایشان همچنین خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در عین حال که یک فقیه بزرگ بود، یک فیلسوف عالی مقام، عارف تمام عیار و استاد عرفان نیز بود. این قبیل صفات در کمترین فردی می‌تواند جمع شود ..
مهندس باقری ، سلوک و شفافیت امام را سرمایه اصلی انقلاب اسلامی و منشا همه پیروزی‌های انقلاب دانست .
وی نبودن فاصله میان امام و امت را عامل اصلی ارتباط قوی قلبی مردم با وی برشمرد .
باقری در سخنرانی خود تاکید کرد: بزرگ‌ترین هدیه رهبری امام خمینی (ره) به امت اسلامی، به ویژه ملت قهرمان ایران، خودباوری و اعتماد به نفس ملی ایشان برای تعالی و حرکت درست در مسیر استقلال و توسعه مبتنی بر ارزش‌های دینی و بومی بوده است .
ایشان در ادامه سخنان خود فرمودند : استکبار جهانی از وحدت میان مسلمانان جهان که به برکت این انقلاب ایجاد شده وموجی از بیداری و ضد استعمار در جهان اسلام ایجاد شده است وحشت دارند و می خواهد در صفوف مسلمان تفرقه ایجاد کند که این هم با هوشیاری علما ودانشمندان جهان اسلام نقش بر آب میشود .
 مهندس باقری فرمودند: ما در اینجا جمع شده ایم تا با امام (ره) و آرمان های امام (ره)و امام خامنه ای و شهداء والا مقام تجدید پیمان می بندیم تا آخرین قطر خون و تا آخرین نفر از انقلاب و دستاوردهای آنها دفاع نمائیم .
در ادامه این مراسم همکاران به سوگواری و عزادی پرداختند .
 

(( روابط عمومی شرکت مخابرات استان ایلام ))
تاربخ ارسال خبر : 1391-03-15-->

v

نظر شما در مورد سایت چیست ؟v

بازدید امروز : 389
بازدید دیروز : 895
بازدید کل : 1944530
افراد آنلاین: نفر 7