پورتال مخابرات منطقه ایلام

news_title

برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس باحضور حجت السلام جلیلیان نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسدان استان.

css

مراسم هفته دفاع مقدس باحضور حجت السلام جلیلیان نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران استان و مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره و مسئولین و روسای اداران و همکاران در نماز خانه این شرکت برگزار گردید .

در اینمراسم پس از نماز وحدت و تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط یکی از قاریان محترم استان ، حجت السلام حاج آقای جلیلیان نمایندهمحترم ولی فقیه در سپاه استان به ایراد سخن پرداخت .

ایشان بیان داشتند : دفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.
زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت‏های دنیا با ایران بود و اگر همان از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مقدس یاد می‏شود، از آن جهت است که فرزندان رشید ایران اسلامی با بضاعتی ناچیز به مصاف کسانی رفتند که ماشین‏های جنگی برخوردار بودند. از این رو دفاع مقدس نماد استقامت و سمبل پیروزی از پیچیده‏ترین عرصه رقابت‏های جهانی به شمار می‏رود.

ایران هرگز به منظور فزون‏خواهی و قدرت‏طلبی وارد عرصه جنگ نشد، بلکه روحیه حمیت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(ع) در تحقق شعار «هیات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت‏های دنیا با ایران بود و اگر همان از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مقدس یاد می‏شود، از آن جهت است که فرزندان رشید ایران اسلامی با بضاعتی ناچیز به مصاف کسانی رفتند که ماشین‏های جنگی برخوردار بودند. از این رو دفاع مقدس نماد استقامت و سمبل پیروزی از پیچیده‏ترین عرصه رقابت‏های جهانی به شمار می‏رود.

انسجام نیروهای بسیجی و بی توقّعی و انگیزه الهی فرزندان این مرز و بوم نشان از رشد بینش سیاسی، درایت و آگاهی و نیز شعور الهی آنان بود که علی‏رغم هم سختی‏ها و فشارهای ناجوانمردانه و نابرابر دشمنان دین خدا، ایستادگی و مقاومت را پیش خویش ساختند تا از این آزمون بزرگ الهی نیز سربلند بیرون آیند.

ایشان درادامه بیان داشتند :یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‏ها و ایثارگری‏های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داده.
دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسّی شد که طریق اتّصال به ملکوت را هموار کرد.

در ادامه این مراسم  حجت السلام جلیلیان نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران استان در خصوص توطئه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در ساخت فیلم و توهین به آخرین پیام آوروحی ورحمت پرداخت واز برگزا ر کنندگان این برنامه در شرکت مخابرات تشکر و قدر دانی بعمل آوردند.

در ادامه این مراسم مهندس باقری رئیس هیات مدیره ومدیر عامل شرکت مخابرات استان در خصوص هفته دفاع مقدس به ایراد سخن پرداخت .

ایشان فرمودند :دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد؛ اسلامی که در گذر زمان همواره مورد بی‏مهرهای ظلمت‏پیشگان واقع شده بود و به جای حق و حقیقت، کفر و ضلالت حکمرانی می‏کرد؛ یکباره از مظلومیّت رهایی یافت و با حرکتی انقلابی، اسلام انقلابی و اصیل تبلوّر دوباره یافت.

حماسه دفاع مقدس، با سختی‏ها و نثار خون‏های پاک جوانانش به ثمر نشست و از حرکت باز نایستاد. از مهم‏ترین دستاوردهای بین المللی این حماسه، شناساندن انقلاب اسلامی است؛ انقلابی نوپا که به یکبار ره صد ساله پیمود و با ایستادگی در برابر قدرت‏های بزرگ، خود را به عنوان نظامی مردمی و قدرتمند، شناساند و دفاع جانانه رزمندگان اسلام در مقابل امپریالیسم بر جدیّت و قطعیت آن، افزود.

ایشان در ادامه فرمودند:اگر چه انهدام سرمایه‏های ملی، آواره شدن صدها انسان بی گناه و به شهادت رسیدن رشیدترین جوانان ایران اسلامی، از نتایج تلخ جنگِ نابرابر ایران و عراق بود، امّا افشای چهره کریه دشمنان اسلام را در پی داشت. آنان با حرکات خباثت‏بار خود، نشان دادند که «حمایت از حقوق بشر» تنها ادعا و شعاری بیش نیست که با مستمسک قرار دادن آن، به دنبال قدرت‏طلبی و فزون خواهی خود می‏باشند.

دفاع مقدس، آزمونی بزرگ بود؛ آزمونی همراه با صدها تجربه و هزاران کشف و شهود که هرگز نمی‏توانست در فضای روزمره زندگی به دست آید.
رزمندگان اسلام با توکل به خدا و توسل به اهل بیت، در کارزاری وارد شدند که جز لطف و هدایت الهی نمی‏توانست آنان را به پیروزی نزدیک کند و زمینه ساز این هدایت، تحوّل باطنی بود که آن‏ها را به «انسانیت» و «خویشتن خویش» رهنمون ساخت.

مهندس باقری به نقش مخابرات در دوران دفاع مقدس و ارتباط دهی به رزمندگان  اسلام وخانواده های محترم  آنها و پس از جنگ به خود باوری و پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات مخابراتی و ماهواره ای باتوجه به تحریم های دشمنان پرداخت .

ایشان در ادامه سخنان خود از همکاران خواست مردم داری و مشتری مداری و در خدمت مردم بودن راسرلوحه کارخود قرار نمایند . مهندس باقری ،خانواده های معظم و معزز شهداء ،آزادگان سرفراز و جانبازان ورزمندگان این شرکت را به عنوان سرمایه های عظیم یاد نمودند .در ادامه این مراسم همکاران به خواندن شعر و مقاله در خصوص هفته دفاع مقدس پرداختند و از حاضرین پذیرایی بعمل آمد .

(( پایگاه مقاومت شهداء شرکت مخابرات استان ایلام ))
تاربخ ارسال خبر : 1391-7-5-->

v

نظر شما در مورد سایت چیست ؟v

بازدید امروز : 249
بازدید دیروز : 895
بازدید کل : 1944390
افراد آنلاین: نفر 5