پورتال مخابرات منطقه ایلام

news_title

مدیر عامل شرکت شسکام ، به سؤالات و ابهامات همکاران در خصوص پذیره نویسی پاسخ داد

css

مهندس مطهری ، مدیر عامل شرکت شسکام ، به سؤالات و ابهامات همکاران در خصوص پذیره نویسی و افزایش سرمایه ، که از تاریخ 22 تیر ماه آغاز شده است و تا سوم مرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت ، پاسخ داد.

1- در ابتدا بفرماييد شسكام در چه مرحله اي است ؟
* با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات مؤمنين و مومنات در اين ماه مبارك ، هر چند كه راجع به شسكام مطالب زيادي وجود دارد ، ولي من بنا به ضرورت به مسأله پذيره نويسي اشاره مي كنم.
همكاران عزيز مستحضرند كه شسكام با شماره ی 438881 در مورخ 23/2/92 به ثبت رسيد . براي سهولت اين شركت ، ابتدا با مشاركت نمايندگان استاني به ثبت رسيده است که البته نمي خواهم به فرآيند ثبت و كارهاي انجام گرفته بپردازم.
همكاران مي دانند بيش از يكسال بود كه تعداد زيادي قبلاً ثبت نام و مبالغي نقدي و يا از محل سود سهام ترجيحي خود پرداخت كرده بودند. انتقال اين مبالغ و ثبت اسامي سرمايه گذاران مذكور مستلزم طي مراحل قانوني افزايش سرمايه بود.

2- مراحل قانوني افزايش سرمايه چيست؟
* طبق قانون تجارت ، افزايش سرمايه در اختيار مجمع فوق العاده است و مجمع مي تواند راساً افزايش سرمايه دهد يا اختيار خود را به هيأت مديره تفويض كند. مجمع فوق العاده ما افزايش سرمايه را تا پنج سال تا سقف يكصد ميليارد تومان به هيات مديره واگذار كرد. هيات مديره اقدامات قانوني را به دنبال آن شروع كرد و با درج آگهي در روزنامه ی جمهوري اسلامي شروع كرد . البته از طريق وب سايت شسكام و وب سايت هاي مخابرات نيز اطلاع رساني كرد.

3- چه سازوكاري براي ثبت نام و پذيره نويسي به كار گرفتيد؟
* ثبت نام به صورت كاملاً الكترونيكي است و روش كار دقيقاً در سايت شسكام اعلام شده است . متقاضيان قبلي و فعلي نيازي به مراجعه به جایي ندارند و تنها از طريق سايت مي توانند تمام اقدامات پرداخت را به صورت الكترونيكي (درگاه الكترونيك) با تمامی كارت هاي عضو شتاب و تكميل فرم هاي كسر از حقوق از 12 ماه تا 50 ماه انجام دهند.

4- شما سرمايه ی اوليه ی شسكام را در آگهي ، ده ميليون تومان درج كرديد! ولی در جای دیگر ، صحبت از 32 میلیارد سرمايه ی موجود كرديد موضوع چيست؟
* سرمايه ی ثبتي شركت ، ده ميليون تومان است و ما الزاماً بر اساس قانون بايد آن را درج مي كرديم ، ولي همكاران از گذشته حدود 16 ميليارد تومان بابت 51 درصد سهام خود واريز كرده اند . مخابرات هم تقريباً به همين ميزان آورده ی غيرنقدي تعبيه كرده است ، فلذا من 32 ميليارد تومان را بر اين اساس گفته ام . در اين مرحله هيأت مديره با لحاظ 32 ميليارد تومان با افزايش سرمايه تا 40 ميليارد تومان موافقت كرده است.

5- پس با اين توضيح اگر 8 ميليارد تومان همكاران بدهند 40 ميليارد تكميل مي شود؟
* هشت ميليارد ، خیر ؛ فقط 4 ميليارد !

6- چرا 4 ميليارد ؟!
* همكاران 51 درصد سهام را تامين مي كنند . مخابرات هم 49 درصد ؛ يعني اگر همكاران 4 ميليارد بدهند مخابرات هم تقريباً همين قدر خواهد داد.

7- بالاخره تكليف واگذاري سهام ترجيحي و سيار به شسكام چه شد ؟
* براي اين دوره ، هر دو مورد منتفي است زيرا سهام ترجيحي هنوز در رهن سازمان خصوصي است و انتقال سهام سيار از نظر بورس مقدور نيست . حتماً بايد خريد و فروش صورت گيرد. اگر در مراحل بعدي ممكن شود اقدام مي كنيم.

8- پس با اين توضيح ، حساب كساني كه فقط از محل سهام ترجيحي و سيار قبلاً در خواست مشاركت داشته اند سهامدار شناخته نمي شوند ؟
* بله همینطور است . اين همكاران سهامدار شناخته نمي شوند.

9- پس بايد چه كار كنند تا سهامدار قلمداد شوند ؟
* اين گروه از همكاران مي توانند با پرداخت حد ّاقل يك ميليون تومان ، سهامدار شسكام شوند .

10- ظاهراً امكان كسر از حقوق نیز مهيا شده است ؟
* بله ، به شرط اينكه حداقل يك ميليون تومان را واريز كنند امكان درخواست از حقوق پس از تكميل فرم و اطلاعات با درخواست خودشان در سايت با اقساط 12 الي 50 ماه امكان پذير است.

11- آیا مبالغ كسر از حقوق ، جزو سهام محسوب مي شود ؟
* در اين مرحله نه ، فقط وجوه نقدي سهام خواهد شد . مبالغ كسر از حقوق در مقاطع مختلف مثلاً هر سه ماه يا شش ماه در قالب افزايش سرمايه نوبت بعدي به سهام تبديل خواهد شد و تا آن موقع ، اين كسور در حساب مجزایي نگهداري مي شود.

12- بازنشستگان و مستمري بگيران كه حقوق بگير مخابرات نيستند چه كار كنند ؟
* در اين زمينه تدبيري انديشيديم و فرمي را در سايت درج مي كنيم كه آنها نيز در صورت علاقه مندي بتوانند ماهانه وجوهي از طريق در گاه الكترونيك بانك ملت با تمامی كارت هاي بانكي عضو شتاب اقدام کنند.

13- چنانچه اگر افراد بازنشسته و وظيفه بگير ، مبلغ مورد نظر را به موقع واريز نكنند چه اتفاقي مي افتد ؟
* افزايش سرمايه ی هر شخص در هر مرحله به ميزان مبالغ پرداختي شان است ؛ خودشان از اين امكان محروم مي شوند .

14- اگر استقبال همكاران بيشتر باشد و از 40 ميليارد تومان بيشتر سرمايه جمع شود چه كار مي كنيد ؟
* كم يا زياد بودن سرمايه هر دو راهكار قانوني دارد و مانع كار ما نيست . توصيه مي شود همكاران در اين مرحله افزايش سرمايه با حداكثر توان خود شركت كنند . امروز سهم با مبلغ اسمي خود يعني 1000 ريال عرضه مي شود . در مراحل بعدي احتمال دارد عرضه ی سهام با مبلغي بيش از 1000 ريال صورت گيرد در اين صورت متقاضيان مراحل بعدي متضرر مي شوند .

15- در سايت كساني كه پول براي اولين بار واريز مي كنند قسمت كسر از حقوق بلافاصله فعال نمي شود ؟
* درست است تائيديه تراكنش بانك چند ساعتي طول مي كشد و سايت منتظر تاييد بانك مي ماند بعد از تاييد بانك اين امكان در اختيار متقاضي قرار مي گيرد .

16- نام كاربري و رمزعبور ورود به پورتال چيست ؟
* نام كاربري و رمز عبور در ابتدا برای تمامی كاركنان شاغل، بازنشسته و وظيفه بگير كد ملي است . لذا افراد مي توانند پس از ورود رمز خود را تغيير دهند .

17- برخي رمز را تغيير داده اند و يادشان رفته است ؟
* با شماره تلفن 8119218-8119217-8119216 با كد 0511 در مشهد مقدس تماس بگيرند.

18- اگر همكاران سؤال داشته باشند با چه شماره هايي تماس بگيرند ؟
* توصيه مي شود راهنماي سامانه ی سهامداران را مطالعه کنند چنانكه ابهامي باشد با شماره هاي 8119218-8119217-8119216 تماس بگيرند .

19- آيا تاريخ 3/5/92 قابل تمديد است ؟
* نه اين مهلت بر اساس مصوبه ی هيأت مديره است و در آگهي درج شده است . تمديد آن مستلزم رعايت تشريفات خاصي است . لذا توصيه مي شود در داخل اين محدوده ی زماني اقدام به ثبت نام و پذيرش كنند.

20- آقاي مهندس مطهري ، در خاتمه اگر مطلب خاصي است بفرمائيد ؟
* ضمن تشكر از مديران ، همكاران و نمايندگان محترم استاني شسكام از روابط عمومي هاي محترم شركت هاي مخابرات استاني استدعا دارم با درج اين اخبار در سايت هاي خود و به هر شيوه اي كه صلاح مي بينندما را ياري كنند .

روابط عمومی شرکت مخابرات استان ایلام
تاربخ ارسال خبر : 1392-5-2-->

v

نظر شما در مورد سایت چیست ؟v

بازدید امروز : 15
بازدید دیروز : 1051
بازدید کل : 1892696
افراد آنلاین: نفر 4