پورتال مخابرات منطقه ایلام

news_title

معاونت حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : G/fast استاندارد جدید برای انتقال یک گیگا بیت داده بر روی سیم مسی

css

با توجه به هزینه های بالای توسعه فیبر نوری تامنازل ، این ایده که بخشی از مسیر با فیبر و بخشی با سیم مسی توسعه داده شود هموارهتوسط اپراتورها و سایر بازیگران صحنه توسعه ارتباطات پیگیری شده است اما نیاز سرویسهای جدید به پهنای باند بالا مانعی در بکارگیری سم مسی در مسیر دسترسی است. اخیراًاتحادیه جهانی مخابرات در حال توسعه استانداردی برای انتقال یک گیگا بیت داده برروی سیم مسی است. این استاندارد که تحت عنوانG.fast مراحل آخر تصویب را طی می کندبزودی امکان توسعه سرویسهای پهن باند را بر بستر مسی ( تا 250 متر ) فراهم خواهدکرد.


در ادامه خبر توسعه این استاندارد از سایت اتحادیه بین المللیارتباطات دور(ITU) نقل شده است.

G/fast استانداردی برای کاهش هزینه دراجرای فیبرنوری
با استفاده از سیم کشی های مسی موجود

G.fast استاندارد جدید پهنای باند اتحادیه مذکور است که یک گیگا بیت داده را بر روی سیم تلفن های مسی موجود پیشنهاد داده است.

از آنجایی که این استاندارد برای انجام دانلود سریع تا فاصله 250 متر طراحی شده است ، هزینه نصب فیبرنوری بین نقطه توزیع و خانه های مردم حذف خواهد شد.

در نشست اخیر ژنو اولین مرحله تائید استاندارد ITU را شاهد بودیم ، توصیه نامه ITU-T G.9700 که روش به حداقل رساندن خطر تجهیزات تداخل G.fast با سرویس های همه پخشی (Broadcast) از جمله داریو FM را ارائه می دهد ، زمینه تائید G.fast را در اوایل 2014 هموار کرده ات.

انتظار می رود G.fast توسط ارائه دهندگان سرویس فیبرنوری تا درب منازل توسعه پیدا کند. سرویس هایی که انعطاف پذیری سرعت را برای پشتیبانی از پهنای باند فشرده فعال می سازند مانند : پخش فیلم Ultra-HDTV ، بارگذاری ویدئو و عکس با رزولوشن بالا و برقراری ارتباط از طریق ویدیو HD از جمله ســـــرویس هایی است که می توانند از G.fast بهره ببرند.

روند کاری G.fast ، مشارکت فعال تعداد زیادی از تأمین کنندگان عمده خدمات ، تولید کنندگان تراشه و فروشندگان سیستم را متوجه خود کرده است.

یکی از ویژگی های مهم G.fast قابلیت راه اندازی توسط مصرف کنندگان و بدون نیاز به تکنسین می باشد. برای ارائه دهندگان خدمات ، قابلیت نصب خودکار هزینه اعزام تکنسین به خانه مشترک را حذف ، و در نتیجه سرعت ارائه خدمات جدید را بهبود می دهد.

استاندارد جدید G.fast با پروژه معماری سیستم انجمن پهنای باند و FTTdp هماهنگی دارد. ITU-T و انجمن پهنای باند بمنظور حصول اطمینان از اینکه G.fast فرصتی مناسب برای استقرار FTTdp است بصورت مستمر بر این استاندارد نظارت داشته است.

« توضیح : هنوز برای اصطلاح G.fast واژه فارسی انتخاب نشده است. »

(( روابط عمومی شرکت مخابرات استان ایلام ))
تاربخ ارسال خبر : 1392-5-13-->

v

نظر شما در مورد سایت چیست ؟v

بازدید امروز : 209
بازدید دیروز : 983
بازدید کل : 1937850
افراد آنلاین: نفر 3